TUR PROGRAMI (2 Gece 3 Gündüz)

 

,

ÜCRETE DAHİL OLANLAR:

Gidiş Dönüş Ulaşım, Araçta Kahvaltı Paketi ve İkramlar, Tüm Çevre Gezileri, Bireysel Seyahat ve Sağlık Sigortası, Profesyonel Rehberlik ve Refakat, Fotoğraf Çekimleri, Akşam Yemeği 

1. GÜN: ANKARA - ÇANAKKALE

Akşam belirlenen saat ve noktalarda buluşup hareket ediyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrasında sabah saatlerinde Çanakkale’ye ulaşıyoruz.

2. GÜN: ÇANAKKALE - GELİBOLU ŞEHİTLİKLER

Sabah otobüste alacağımız kahvaltının ardından Feribotla Eceabat’a geçiyoruz. Kilit Bahir Kalesi, Şehitler Abidesi, Seyit Onbaşı Anıtı, Anzak Koyu, Kanlı Sırt, kahramanlıkları destanlaşan şehitlerimiz için yapılmış, (Mustafa Kemal’in “Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum” ifadesiyle bilinen) 57. Alay Şehitliği, tarihimize altın harflerle yazılan ve Çanakkale savaşlarının odak noktası olan, Mehmetçik Parkı’nın içinde bulunan, Allah’a dua eden bir insanın 5 parmağını sembolize eden Conkbayırı Anıtı, milletimizin sömürgeci devletlere karşı kahramanca savaştığı siperleri, Kabatepe, Alçıtepe Köyü, Morto Koyu, ziyaretlerimizi yapıyor, rehberimizden aldığımız bilgilerle hem şehitlerimiz için dua ediyor hem de bu benzersiz destanı yazan atalarımızla gurur duyuyoruz. Vatan sevgisi ve inancın zaferinin yaşandığı, 250.000 askerimizin şehit olduğu coğrafyada ziyaretlerimizi tamamlayarak otelimize dönüyoruz. Çanakkale kent merkezinde Aynalı Çarşı ve Truya Atı’nı görüyor, akşam yemeği ve konaklama için otelimize dönüyoruz.

3. GÜN: ASSOS ANTİK KENTİ - ZEUS ALTARI - ADATEPE KÖYÜ - ANKARA

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Asos’a doğru yola çıkıyoruz. MÖ. 100’lü yıllardan kalan antik öğreti kentine; Behramkale’ye ulaşıyoruz. Assos Antik Kenti’nde Nekrapol ve Athena Tapınağı, gezerken rehberimizden ilgi çekici hikâyelerini dinliyoruz. Midilli Adası’nın muhteşem görüntüsünü fotoğrafladıktan sonra Assos’tan ayrılıyor ve Kaz Dağları’na çıkarak tarihte bilinen ilk güzellik yarışmasının yapıldığı Zeus Altarı'nı görüyoruz. Vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından taş ustalığının en güzel örneklerinden olan Adatepe Köyü'nü ziyaret ediyoruz.  Gezimizi burada noktalıyor ve Ankara’ya doğru yola çıkıyoruz. Gerekli molaları vererek Ankara’ya gece saatlerinde ulaşıyor ve bir başka OGK TUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:

Öğle Yemeği, Kişisel Harcamalar, Ekstra Aktiviteler (ÖR: Tekne turu, Balon Turu, ATV, Zipline vb.), Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri ( Müze kart sahibi konuklarımız, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı ziyaret noktalarına Müze Kart ile ücret ödemeden girebilirler. )