TUR PROGRAMI ( 1 Gece 2 Gündüz)

 

,

ÜCRETE DAHİL OLANLAR:

Gidiş Dönüş Ulaşım, Araçta Kahvaltı Paketi ve İkramlar, 1 Gece Konaklama, Otelde Açık Büfe Kahvaltı(1), Tüm Çevre Gezileri, Bireysel Seyahat ve Sağlık Sigortası, Profesyonel Rehberlik ve Refakat, Fotoğraf Çekimleri, Otelde Akşam Yemeği (1), Tekne ile Boğaz Turu

1.Gece: Ankara’dan İstanbul’a Hareket 

    Gece belirlenen saat ve noktalarda buluşup hareket ediyoruz. Keyifli bir yolculuğun ardından sabah saatlerinde İstanbul’a ulaşıyoruz.

1..Gün: İstanbul - Tarihi Yarımada

     Sabah, dileyen misafirlerimiz ile alacağımız kahvaltıdan sonra Tarihi Yarımada gezimize başlıyoruz. İlk olarak Doğu Roma İmparatoru Justinyen döneminde yapılan ve M.S. 537 yılında kilise olarak ibadete açılan, zaman içinde cami ve müze olarak işlev gören, 2020 yılında tekrar cami olarak ibadete açılan Ayasofya Camii’ni ziyaret ediyoruz. Tarihi Yarımada gezimize Yerebatan Sarnıç’ı, Hipodrom Meydanı, Dikilitaş ve Sultan Ahmet Camii ile devam ediyoruz. Öğle yemeğinin ardından Marmara Denizi, İstanbul Boğazı ve Haliç arasında kalan Dolmabahçe Saray’ını ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin ardından Eminönü’nde bizleri bekleyen teknemiz ile yaklaşık 1,5 saat sürecek boğaz turumuzu gerçekleştiriyor ve turumuzu tamamladıktan sonra istirahat için otelimize giriş yapıyoruz.

2. Gece: İstirahat

 

2. Gün: İstanbul - Adalar 

       Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Adalar gezimiz için iskeleden vapura biniyoruz ve ilk durağımız Heybeli Ada’ya ulaşıyoruz. Burada Eski Deniz Harp Okulu, İsmet İnönü Evi ve açık olması halinde Ruhban Okulu’nu görüyor ve ardından Büyükada’ya hareket ediyoruz.  Büyükada’da yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından dileyen misafirlerimiz hava şartlarına bağlı denize girebilirler ve adaya has bir lezzet olan dondurmanın tadına bakarken keyifle Marmara Denizi’ni seyredebilirler. Rehberimizin önceden belirlediği saat ve noktada buluşarak tekrar vapura biniyor ve İstanbul turumuzu burada noktalıyoruz. İskelede bizleri bekleyen aracımıza geçerek Ankara’ya doğru yola çıkıyoruz. Gerekli molaları verilerek Ankara’ya gece saatlerinde ulaşıyor ve bir başka OGK TUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

        

 

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:

Öğle Yemekleri, Kişisel Harcamalar, Ekstra Aktiviteler , Adalar Vapur Ücreti, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri ( Müze kart sahibi konuklarımız, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı ziyaret noktalarına Müze Kart ile ücret ödemeden girebilirler. )