TUR PROGRAMI ( 1 Gece 2 Gündüz)

 

,

ÜCRETE DAHİL OLANLAR:

Gidiş Dönüş Ulaşım, Araçta Kahvaltı Paketi ve İkramlar, 1 Gece Konaklama, Otelde Açık Büfe Kahvaltı (1), Tüm Çevre Gezileri, Bireysel Seyahat ve Sağlık Sigortası, Profesyonel Rehberlik ve Refakat, Fotoğraf Çekimleri, Otelde Akşam Yemeği (1)

1.Gün: Kuş Kayası Yol Anıtı - Bakacak Tepesi - Amasra Kalesi - Fatih Camii - Şapel- Kemere Köprüsü -  Çekiciler Çarşısı

    Sabah belirlenen saat ve noktalarda buluşup hareket ediyoruz. Araçta alacağımız kahvaltı paketiyle beraber gerekli molaları vererek Kraliçe Amastrist’in Şehri Amasra’ya varıyoruz. İlk olarak Antik Ticaret Yolu üzerinde bulunan Kuş Kayası Yol Anıtı’nı görüp, Bakacak Tepesi’nden Fatih Sultan Mehmet’in “Çeşm-i Cihan’ını kuşbakışı seyrediyor ve fotoğraflar çekiyoruz. Öğle yemeğinde taze balık ve Amasra salatası gibi lezzetleri tadıyoruz. (ekstra).Yemeğin ardından merkezde bulunan kaleye çıkarak Amasra’yı daha yakından tanıyoruz. Kale surları, kiliseden camiye çevrilen Fatih Camii, Şapel, Kemere Köprüsü ve Tavşan Adası manzarası ve Ağlayan Ağaç noktalarını ziyaret ediyoruz. Amasra’nın ünlü ahşap elişi ürünlerinin yer aldığı Çekiciler Çarşısı’nda serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz serbest zamanda alışveriş yapabilir, tekne turlarına katılabilir veya denize girebilirler. Akşam yemeğimizi otelimizde alarak odalarımıza yerleşiyoruz.

2.Gün: Kristal Teras – Yörük Köy - Hıdırlık Tepesi – Yemeniciler, Bakırcılar ve Demirciler Arastaları - Köprülü Mehmet Paşa Camii - Cinci Hanı - Cinci Hamamı - Hükümet Konağı - Saat Kulesi

     Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Müze Kent Safranbolu’ya doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak Tokatlı Kanyonu üzerinde 80 m yükseklikte bulunan Kristal Teras’a uğruyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Safranbolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biri olan Yörük Köyü’ne hareket ediyoruz. Yörük Köyü’nde Sipahioğlu Konağı, Köy Çamaşırhanesi ve köy ürünlerinin satıldığı yöresel pazarda yapacağımız keyifli gezimizin ardından, öğle yemeğimizi alıyoruz. (Ekstra) Öğle yemeği sonrasında Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Safranbolu Eski Çarşı gezimiz Hıdırlık Tepesi’nden başlıyor. Hıdırlık Tepesi’nden tüm Safranbolu’yu görüp fotoğraflama imkânına sahip oluyoruz. Burası Safranbolu’ya dair en güzel manzara fotoğraflarının çekildiği yer ve Anadolu’nun yedi açık namazgâhından birisidir. Daha sonra tepeden iniyor ve bölgede gezilecek en güzel konaklardan birisini geziyoruz. Yemeniciler Arastası, Bakırcılar Ve Demirciler Arastası, Köprülü Mehmet Paşa Camii, Cinci Hanı, Cinci Hamamı gibi tarihi ve turistik noktaları ziyaret ederek Eski Hükümet Konağı ve Saat Kulesi’ne ulaşıyoruz. Gezimizin sonunda Safranbolu’nun meşhur lokumunun tadına bakıp Safranbolu ve lokum yapımı hakkında kısa bir slayt gösterisi izliyoruz. Alışveriş için serbest zaman veriyor ve ardından Ankara’ya hareket ediyoruz. OGK TUR ekibiyle eğlenceli bir yolculuk sonrasında Ankara’ya varıyor ve başka bir OGK TUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:

Öğle Yemekleri, Kişisel Harcamalar, Ekstra Aktiviteler (ÖR: Tekne turu, Balon Turu, ATV, Zipline vb.), Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri ( Müze kart sahibi konuklarımız, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı ziyaret noktalarına Müze Kart ile ücret ödemeden girebilirler. ) Kristal Teras Giriş Ücreti,