KAPADOKYA TURU
KAPADOKYA TURU

1.Gün / 23 Nisan Perşembe         : Ankara– Kapadokya   

 

Ankara Belpa Buz Pateni Sarayı önünde saat 1o.30 da buluşma ve  Kapadokya bölgesinin keşfi için profesyonel rehberimiz eşliğinde hareket.Otelimize varış ve konaklama otelimizde( Aşağıda yer alan programın bir kısmı bugün görülebilir)

 

2.Gün / 24 Nisan Cuma            : Kapadokya 

 

Sabah kahvaltısının ardından kardeşlerimizle birlikte toplantıya iştirak için otelden hareket. Hemşirelerimiz ve yeğenlerimiz ise profesyonel rehberimiz eşliğinde tam gün Kapadokya gezimize başlıyacaklar.DERINKUYU YER ALTI ŞEHRİ    Tarihi kesin olarak bilinmemekle beraber, ilçenin eski bir yerleşim birimi olduğu, tarihinin M.Ö. 3000 yıllarına kadar ulaştığı sanılmaktadır. Türkler 1071 Malazgirt Savaşı'ndan sonra gelmeye başlamışlar, ilçenin doğusundaki Çekme, Kızılören, Şemşili, Bölören, Topaleyüp ve Melizlik yaylalarına yerleşerek hayvancılıkla geçimlerini sağlamaya çalışmışlardır. 1830'lu yıllarda Derinkuyu' da yeryüzünde konut olmadığı yaşlılarca söylenmektedir. Bugünkü adı olan Derinkuyu halkın içme suyunu 60-70 metre derinliğindeki kuyulardan temin etmesinden dolayı verilmiştir. Kapadokya'nın 36 yeraltı şehrinin en büyük yeraltı şehri olan Derinkuyu yer altı şehri 1967 yılında turizme açılmış olup, 8 katlıdır.

 

SELİME MANASTIRI        Tarihi evrelerde yerleşik hayata geçen insanoğlu öncelikle güvenilir su kıyılarına yerleşmişlerdir. Güvenlik ön planda olduğundan yerleşmelerini bir dağın yamacına yaparak gelebilcek tehlikeleri önceden haber almaya ve buna karşıda kendilerini korumayı amaçlamışlardır. Selime bu tür yerleşimlerden biridir. Tarih içerisinde değişik kavimlerin elinde yeniden şekillenmiştir. Bugün gördüğümüz Kale, Manastır, kiliseler ve eski evler son 2000 yılın maceralarının sonucudur.

 

GÜVERCİNLİK VADİSİ        Güvercin evler, hemen hemen tüm vadileri ve peri bacalarının üst kısımlarında içine oyulmuş, genellikle vadilerin doğu ya da güney taraflarında yer alır. Güvercinler kendi kursağında stokladığı tahıl tanelerini sindirebilmek için su ihtiyacı olduğundan, onlar da "çeşmenin koruma kuşlar" olarak adlandırılır. Bu nedenle güvercin evleri su kaynaklarına yakın oyulmuştur. Yerel çiftçiler güvercin pisliğini gübre olarak kullanırlardı. Bu nedenle, çok sayıda güvercin evleri oyulmuştur.

 

TAŞ FABRİKASI            Kapadokya volkanik bir bölge olduğundan, oniks taşları yerel insanların yaşamlarında önemli bir yer alıyor. Kapadokya’da bulabileceğiniz bu oniks taşlarının farklı türleri vardır. 

 

Otele dönüş, dinlenme ve Akşam yemeği. Konaklama otelimizde.

 

3.Gün / 25 Nisan Cumartesi        : Kapadokya 

 

Sabah kahvaltısının ardından kardeşlerimiz topntıya iştirak ederken hemşirelerimiz ve yeğenlerimiz profesyonel rehberimiz eşliğinde tam gün Kapadokya gezisine devam edecekler.

 

UÇHİSAR KALESİ        Stratejik konuma sahip oluşundan gözetleme kulesi olarak kullanılmıştır. Ayrıca bölgedeki yüksekliği sayesinde en büyük peri bacasıdır. İpek yolunun geçtiği güzergâh üzerinde bulunduğundan bölge için önemli bir savunma merkezi olmuştur.

 

PAŞABAĞ PERİ BACALARI    Rahipler vadisi olarak da adlandırılır. Buradaki peri bacalarında Hıristiyan keşişler  yaşamış olduğu için bu ismi almıştır. Keşişler burada inzivaya çekilmekte çok haklılar. Ortamın etkileyici atmosferinden olsa gerek bu ilginç yapıların arasında insanın içini garip bir huzur kaplıyor. Vadinin içlerine doğru gittikçe sanki gerçek dünyadan kopup farklı bir dünyaya geçiş yapıyorsunuz.

 

AVANOS ÇANAK ÇÖMLEK    Kızılırmak nehrinin ikiye ayırdığı Avanos bölgesi Hititlerden beri Kızılırmak tan çıkarılan kırmızı kilden üretilen testi ve çömlekleriyle ünlüdür. Avanos bölgesinin en eski geçim kaynağıdır. 

 

DEVRENT VADİSİ        Pembe vadi veya hayal vadisi olarak da bahsedilen bu vadinin diğer vadilerden farkı herhangi bir yerleşkesi bulunmamasıdır. Bölgede sadece su erozyonunun şekil verdiği tek vadidir. Hayal vadisi denmesinin sebebi de çeşitli hayvan ve nesnelere benzer peri bacalarının bulunmasıdır.

 

ÜRGÜP ÜÇ GÜZELLER         Ürgüp’ün simgesi olan üç güzeller şehirdeki peri bacalarının gözlenebildiği tek noktadır. Bölgeye hâkim olan konumuyla eşsiz bir manzaraya sahiptir.

 

Otele dönüş, dinlenme ve Akşam yemeği. Konaklama otelimizde.  

4.Gün / 26 Nisan 2015 Pazar            : Kapadokya  - Ankara 

 

Sabah kahvaltısının ardından profesyonel rehberimiz eşliğinde tam gün Kapadokya gezimize deva edeceğiz.Dileyen misafirlerimiz için Kapadokya Balon Turu (Ekstra).Yol üzerinde Tuz Gölünde de mola vereceğiz. Akşam saatlerinde Ankara'ya varış ve turumuzun sonu.

 

IHLARA VADİSİ    Ihlara Vadisi, Hasan dağı volkanından püskürtülen lavların akarsu aşındırması sonucunda oluşan bir vadidir. Melendiz çayı, milyonlarca yıllık bir sürecin sonunda, 14 kilometre uzunluğunda ve yüksekliği yer yer 110 metreye ulaşan kanyon görünümlü bu vadiyi meydana getirmiştir.14 km uzunluğunda ki vadi Ihlara'dan başlar, Selim’de son bulur. Vadinin yüksekliği yer yer 100 -150 m dir. Vadi boyunca kayalara oyulmuş sayısız barınaklar, mezarlar ve kiliseler bulunmaktadır. Ihlara vadisi'nde kiliselerdeki süslemeler 6. yüzyılda başlayarak 13. yüzyılın sonuna kadar devam etmiştir.

Fiyata Dahil Olan Servisler

* Ankara'dan hareketten Ankara'ya dönene kadar Lüx Otobüsle seyahat

* Ramada veya Dedeman Otelde sabah ve akşam yemekleri de dahil olacak şekilde 3 gece konaklama

* Profesyonel Rehber refakati eşliğinde seyahat ve tüm geziler(Giriş ücretleri dahil değildir)

*  Otobüs içerisinde sınırsız ikram

* Zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Servisler

*Müze ve ören yeri giriş ücretleri

*Öğle yemekleri

* Akşam yemeklerindeki içecekler

* Özel harcamalar

*Rehber ve şoför bahşişleri(50 TL olup ödenmesi zorunludur ve seyahat acentası tarafından tahsil edilir)

 

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
öğle yemeği seyahat sağlık sigortası lüks otobüslerle ulaşım ve çevre gezileri
otobüs içi ikramlar profesyonel rehberlik hizmetleri bir gece yarım pansiyon konaklama
otobüste sabah kahvaltısı
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
kişisel harcamalar müze ve ören yeri girişleri yemeklerde alınan içecekler
Adınız
Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Şehir
İletişim Telefonu
GSM
Sizi Ne Zaman Arayalım ?
İletmek İstedikleriniz
 
 
* Talebiniz bize ulaştıktan sonra müşteri temsilcilerimiz sizinle temas kuracaklardır.
* Bu form yalnızca bilgi amaçlıdır, rezervasyon yerine geçmemektedir.
Dönem
Başlangıç / Bitiş
Kişi Başı Tek Kişi 7-12 Yaş 2-7 Yaş İlave Yatak 0-2 Yaş
23.4.2015/26.4.2015 575,00 TL 825,00 TL 575,00 TL 575,00 TL 500,00 TL 0,00 TL