ESKİŞEHİR -BURSA-MUDANYA TURU
TÜM MÜZE VE ÖREN YERLERİ GİRİŞİ DAHİL

1.Gün: Cumartesi  ( ESKIŞEHİR-ODUNPAZARI-CAM SANATLARI M?ZESİ-BURSA-YEŞİL CAMİİ-ULU CAMİİ-KAPALI ÇARŞI)

 07.00 Barış Manço Kültür Parkı, 07.30 Milli Kütüphane 08.00 Mesa ümitköy Karşısısndan hareketle Eskişehire hareket ediyoruz ve 3 saatlik bir yolculuk sonrasında Eskişehir e varıyoruz.19.yüzyıl mimarisinin en güzel örneklerinden Odunpazarı na geliyoruz. Eskişehir Odunpazarı kent yapıları müzesinde hizmete giren Türkiyenin ilk cam sanatları müzesi olan çağdaş Cam Sanatları müzesindeki eserleri gördükten sonra Eskişehirin simgesi haline gelmiş Lületaşı müzesini geziyoruz. Lületaşı, gümüş işlemeciliği geleneksel ve yöresel el sanatlarının üretildiği Atlıhan el sanatları çarşısında vereceğimiz serbest zaman sonrasında Koca Müftü Sokak, Arif Bey Sokağı gezilerimizi takiben çğle yemeğimizi almak üzere restaurantımıza gidiyoruz.öğle Yemeği sonrasında Bursaya hareket ediyoruz. Edirne alınana kadar Osmanlı devletine başkentlik yapmış ve ilk Osmanlı parasının bastırıldığı Bursayı gezmeye başlıyoruz. İsmini Bitinya Kralı Prusiastan alan şehirde ilk durağımız Osman Bey ve Orhan Gazinin türbelerinin bulunduğu Tophane tepesi olacak. Bursa manzarasına hakim bu tepede fotoğraflarımızı çektikten sonra, Yıldırım Beyazid tarafından yaptırılan Türk Tarihinin en büyük kapalı cemaat camisi konumundaki Ulu Camiyi ziyaret edeceğiz. Hacivat ve Karagözünde yapımında çalışırken işleri aksattıkları gerekçesiyle idama mahküm edildikleri anlatılan Ulu Caminin içerisindeki şadırvanı, mimberi ve mihrabı ilgimizi çekecek. Ulu Camiden hareketle hemen yanındaki Kapalı çarşısında mola vereceğiz. Mola sonrası son durağımız çelebi Mehmet döneminde yapımına başlanmış ve kendisinin de türbesinin bulunduğu Yeşil Külliyesinden ayakta kalan Camii ve Türbe olacak. Gezilerimiz sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün: Pazar  ( MUDANYA-MUDANYA EVLERİ-KUMYAKA KİLİSESİ-İZNİK-SÜLEYMANPAŞA MEDRESESİ-NİLÜFER HATUN İMARETİ-LEFKE KAPI-AYASOFYA-ROMA TİYATROSU-İNİCİLER)

Sabah Otelde alınan kahvaltı sonrasında Bursa?nın 25 km kuzeybatısında yer alan Marmara Denizi kıyısındaki İonya?nın 12 büyük kentinden biri olan Mudanyaya hareket ediyoruz. Osmanlı Evlerinin en güzel örnekleri arasında bulunan Mudanya Evlerinden Tahir Paşa Konağını görüyoruz. Gezimiz sonrasında Kumyakaya hareket ediyor ve 780-797 yılları arasında Bizans Döneminde yapılan Kumyaka kilisesini görüyoruz. Serbest zaman sonrası İznike doğru yola çıkıyoruz. Antik dönemden günümüze kadar önemini koruyan, bir dönem selçuklulara da başkentlik yapmış İznike varış. İlk durağımız ikinci İznik Konsilininde toplandığı ismi Kutsal Bilgelik anlamına gelen Ayasofya müzesi oluyor. Bir dönem Cami olarak ta hizmet vermiş eski kiliseyi gezerken, taban mozaikleri ve geçirdiği yangınlara rağmen görülebilen ilgi çekici freskleri fotoğraflıyoruz. Ayasofyanın ardından kısa bir yürüyüşle antik dönemden kalma çini atçlyelerini görerek, Osmanlının ilk medresesi olan Gazi Süleyman Paşa Medresesini ziyaret ediyoruz. Günümüzde İznik çinilerinin işlendiği ve sergilendiği küçük bir sergi sarayı konumundaki medresemizde çaylarımızı içip biraz soluklanacağız. Sonrasında tarihi İznik surlarının kıyısından eski Nilüfer Hatun İmareti, yeni İznik Müzesi gezi alanımız. Roma, Bizans, Selçuklu dönemlerinden kalma eserleri ve orijinal İznik çinilerini gördüğümüz müzemizin devamında İznik Yeşil Camiyi ziyaret ediyoruz. Gezimiz şehrin dört büyük kapısını(Lefke Kapı, İstanbul Kapı, Yenişehir Kapı) görerek Roma tiyatrosuna doğru devam edecek. Sonrasında yolculuğumuz Marmara bölgesinin en büyük gölü olan İznik Gölünün kıyısından Pamukova üzerinden Sapancaya Anadolu otobanına bağlanarak Ankaraya hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde Ankaraya varıyor ve bir başka OGK TUR organizasyonunda buluşmak dileğiyle siz değerli misafirlerimizi almış olduğumuz noktalarda veda ediyoruz.

Program zamanlamasında Hava, Yol, vb... nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:
*Otellerde 1 Gece Y.P Konaklama
*Man Fortuna  Tourismo veya Travego
*Mercedes Lüks Otobüsler İle Ulaşım 
*Çevre Gezileri
*Müze ren Yeri Girişleri
*Otobüs içi İkramları
*Güvencesi
*Açık Büfe 1 Sabah kahvaltısı 
*Açık Büfe veya Set men? 1 Akşam Yemeği
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
Adınız
Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Şehir
İletişim Telefonu
GSM
Sizi Ne Zaman Arayalım ?
İletmek İstedikleriniz
 
 
* Talebiniz bize ulaştıktan sonra müşteri temsilcilerimiz sizinle temas kuracaklardır.
* Bu form yalnızca bilgi amaçlıdır, rezervasyon yerine geçmemektedir.
Dönem
Başlangıç / Bitiş
Kişi Başı Tek Kişi 7-12 Yaş 2-7 Yaş İlave Yatak 0-2 Yaş