ÇANAKKALE - ASSOS TURU
YARIM PANSİYON 1 GECE KONAKLAMALI
1. GÜN

  Akşam saat 21.00’de Tandoğan Ziraat Bankası ö önünden, 21.30’da Ümitköy Galeria önünden Çanakkale’ye hareket. Keyifli bir yolculuk sonrasında Çanakkale’ye varış.

 

2.GÜN

Otobüste alacağımız kahvaltıdan sonra Çanakkale’nin en önemli kalesi, Çimenlik Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Kaleyi, Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u fethettikten sonra 1462 yılında yaptırmıştır. Piri Reis, Kitab-ı Bahriye’sinde kitabını burada tamamladığından bahseder. Feribot ile Eceabat’a geçiyoruz. Milli Park ve Şehitlikleri geziyoruz. Kilit Bahir Kalesi, Şehitler Abidesi, Seyit Onbaşı Anıtı, Anzak Koyu, Kanlı Sırt, kahramanlıkları destanlaşan şehitlerimiz için yapılmış olan, Mustafa Kemal’in “Ben size taarruz emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum” dediği 57. Alay Şehitliği, Milli tarihimizde altın bir sayfa olan Çanakkale savaşlarının odak noktası olan, düşmana ilk darbenin indirildiği Mehmetçik Parkının içindeki, Allaha’ya dua eden bir insanın 5 parmağını sembolize eden Conkbayırı Anıt’ı, Anadolu halkının sömürgeci devletlere haklı ve inançlı başkaldırısının yaşandığı savaş siperleri, Kabatepe Müzesi, Alçıtepe Köyü, Morto Koyu, ziyaretlerimizi yapıyor, rehberimizden aldığımız bilgilerle hem şehitlerimiz için hüzünleniyor hem de atalarımızla gurur duyarak şehitlik gezimizi tamamlıyoruz. Vatan sevgisi ve inancın zaferinin yaşandığı, 250.000 askerimizin şehit olduğu ve kanıyla sulandığı coğrafya; otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama  otelimizde.
 

3. GÜN

Kahvaltının ardından 10 yıl süren savaşların yaşandığı Truva Antik Kenti’ni ve Truva Atı’nı görmeye gidiyoruz. Tarihin en eski savaşlarından biri Truva savaşı. Asya ile Avrupa’nın ilk savaşı. Savaşın çıkış nedeni ise bir kadın; Güzel Helen. Bu hikayenin detayları için rehberimizi dinlemeniz yeterli. Truva’dan sonra aristokratların ve Aristotales’in diyarı Asos’a doğru yola çıkıyoruz. MÖ. 100’lü yıllardan kalan antik öğreti kentine, Behramkale’ye hareket ediyoruz. Assos Antik Kenti’nde Nekrapol, Athena Tapınağı, Amfi tiyatro, Mezarlık, Gymnasion, Agora kalıntılarını geziyor ve rehberimizden ilgi çekici hikayelerini dinliyoruz. Gezimizi burada noktalıyor ve Ankara’ya doğru yola çıkıyoruz. Gerekli molalar verilerek  Ankara’ya dönüş ve bir başka Ogk Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
seyahat sağlık sigortası lüks otobüslerle ulaşım ve çevre gezileri otobüs içi ikramlar
bir gece yarım pansiyon konaklama otobüste sabah kahvaltısı ogk tur profesyonel rehberlik
feribot ücreti
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
öğle yemeği kişisel harcamalar müze ve ören yeri girişleri
yemeklerde alınan içecekler
Adınız
Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Şehir
İletişim Telefonu
GSM
Sizi Ne Zaman Arayalım ?
İletmek İstedikleriniz
 
 
* Talebiniz bize ulaştıktan sonra müşteri temsilcilerimiz sizinle temas kuracaklardır.
* Bu form yalnızca bilgi amaçlıdır, rezervasyon yerine geçmemektedir.
Dönem
Başlangıç / Bitiş
Kişi Başı Tek Kişi 7-12 Yaş 2-7 Yaş İlave Yatak 0-2 Yaş