MARMARİS BODRUM TURU

1.GÜN Cuma: ( Gece Yolculuğu )

22.00 Barış Manço Kültür - 22.30 Armada – 23.00 Ümitköy Mesa Migros dan hareketle hareketle Afyon istikametiyle, gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.GÜN Cumartesi: (Denizli-Dalyan-Kaunos-İztuzu Plajı -Caretta Caretta–Aşıklar Yolu-Marmaris)

 Ogk Tur un konforlu otobüsleri ve otobüs içi zengin ikramlar eşliğinde, Polatlı, Sivrihisar üzerinden üzerinden Afyon’a sabahın erken saatlerinde ulaşıyoruz. Burada verilen serbest kahvaltı sonrası, yolumuza devam ederek Denizli – Tavas – Kale üzerinden Dalyan’a ulaşıyoruz. Buradan bineceğimiz kanal teknesiyle , saçlarından sazlıkların , gözyaşlarından da denizi Köyceğiz Gölüne bağlayan su kanalının oluştuğu , efsanesi dilden dile anlatılan BYBLİS ve KAUNOS un hüzün dolu hikayesini dinleyerek , kaya oyma kral mezarlarını görüyoruz. Ve tabiî ki Atlantik Okyanusundan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen Dünyaca ünlü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarını görmek ve denize girmek için İztuzu Plajına gidiyoruz.Buradaki yüzme molamızın ardından tekrar teknemizle kanalı takip ederek otobüsümüze ulaşıyoruz ( 1. Tekne Turu ) .Dalyan dan deniz kokusu üzerimize sinmiş ayrılırken yolda aşıkların yürüyüş yaptığı Okaliptüs ağaçları altında AŞIKLAR YOLU bizleri bekliyor. Daha sonrasında Marmaris deki otelimize ulaşarak yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.

3.GÜN Pazar: ( Tam Gün Mavi Yolculuk – İçmeler Tekne Turu )

 Sabah otelde alınan açıkbüfe kahvaltı sonrası İÇMELER e hareketle, limanından teknemize biniyoruz. Gün boyu Marmaris Körfezinin eşsiz koylarında güneşleniyor, denize giriyoruz. Amos koyu, Yıldız Adası, Yalancı Boğaz, Fosforlu Mağra, Balık Çiftliği, Kumlubük, Cennet Adası, Kızılkum, Kadırga Koyu, Baklabükü, Akvaryum yüzme molaları vereceğimiz koylar arasında (2.mavi yolculuk) Gün boyu sürecek bu keyifli günün sonunda İçmeler limanına dönüyor ve teknemizden inerek otobüsümüzle otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği sonrası arzu eden misafirlerimizle Marmaris gece hayatını yaşamak için lobide buluşma ve sabahın ilk ışıklarına kadar eğlence.

4.GÜN Pazartesi: (Tam Gün Jeep Safari-Turgut şelalesi-Kız kumu-Orhaniye-Hisarönü)

 Otelimizde alınan kahvaltı sonrası, kahvaltı sonrası otelimizin önüne yanaşan Jeeplere binerek gün boyu sürecek olan bir adrenalin deposu, JEEP SAFARİ olacak. ilk durağımız, Marmaris i panoromik olarak göreceğimiz Datça yolu üzerindeki seyir terası olacak. Burada tur programı hakkındaki verilen brifing ve çekilen fotoğrafların ardından Datça istikametiyle Off-Road yapacağımız Değirmen yanı parkuruna giriş yapıyoruz. Muhteşem bir doğanın içerisinde çakıl taşlı dere yataklarının içerisinden geçerek, mola yerine ulaşıyoruz. Bizlere verilen su tabancalarını doldurmak ve serinlemek için verilen bu mola ardından Hisarönü mevkiini takiple yüzme molası vereceğimiz Orhaniye sahilinde bulunan dünyaca ünlü Kız kumu Plajına ulaşıyoruz. Sevdiğine ulaşmak için eteğine doldurduğu çakıl taşlarını denize döken kızın hikâyesini rehberimizden dinleyerek, Hisarönü Körfezi’nin eşsiz denizinde tozlanmış ve ısınmış bedenimizi serin sulara bırakıyoruz. Uzun bir yüzme molası ardından öğle yemeklerimizi almak için dere kenarındaki Turgut Köyü ne gidiyoruz. Sonrasında sadece Marmaris e özgü Sığla ağaçlarının altında, jeeplerle şelaleye ulaşarak, buradaki büvetlerde serinliyoruz. İçilen çayların ardından tekrar jeeplere binerek toprak yollara dönüyoruz.dağlık yollarından, güzel manzaralardan geçerek otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği sonrası arzu eden misafirlerimizle Marmaris gece hayatını yaşamak için lobide buluşma ve sabahın ilk ışıklarına kadar eğlence.

5.GÜN Salı: ( Marmaris – Akyaka – Gökova – Tam Gün Mavi Yolculuk – Muğla – Bodrum )

 Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası evleriyle mimarlık ödülüne sahip olan, AKYAKA Beldesine geliyoruz . Buradan GÖKOVA tekne turumuzu yapmak için teknemize biniyoruz .Denizler tanrısı Posedion sarayına ev sahipliği yapan, Mısır Kraliçesi Kleopatra nın hayranlık duyup kendi adını verdiği plajı bünyesinde barındıran , Jacques Cousteau nun deyimiyle “Dünya nın cenneti” dediği Gökova nın el değmemiş koylarını gezmeye başlıyoruz.Gelibolu Adası , Yeşil Deniz , Zeytinli Koy ,Kleopatra Plajı,Sedir Adası, İncekum , Lacivert Koy demir atıp yüzeceğimiz koylar arasında (3.mavi yolculuk ) Günün ilerleyen saatlerine doğru bitecek olan bu eşsiz günün ardından Akyaka beldesine geri dönüyoruz.Buradan pancar motorlu teknelerimize binerek bir doğa harikası olan ve Batı Menteşe Dağları nın altından milyonlarca gözden çıkan soğuk dağ suyunun oluşturduğu Azmak Çayına doğru ilerliyoruz.Avrupa dan gelen göçmen kuşların dinlenme yeri olan,aynı zamanda Su tavuğu,Suyılanı,Su samuru gibi nesli tükenme tehlikesi altında olan canlılara da ev sahipliği yapıyor. Torik, Levrek, Kefal gibi sayısız tür balığın, yer yer 5 metreye kadar uzanan sualtı sarmaşıklarına yumurta bırakmaya geldiği Azmak Çayı, Flora ve Faunasıyla sizleri bir hayal dünyasına götürecek (4.tekne turu ) . Akyaka dan ayrılarak yöre insanının deyimiyle “Deve Bağırtan” olarak da bilinen SAKAR GEÇİDİ ne ulaşıyoruz.Batı Menteşe Dağları nın geçit verdiği bu nokta verilen kısa bir mola,Gökova Körfezi nin güzelliğini sizlere fotoğraflama imkanı verecek.Oradan Muğla - Milas üzerinden Bodrum a geliyoruz . Otelimize yerleşme, akşam yemeği. Arzu eden misafirlerimizle Bodrum un gece hayatını yaşmak için lobide buluşma.

6.GÜN Çarşamba:(Zeki Müren Evi-Bodrum Kalesi,Sualtı Arkeoloji Müzesi-Gümüşlük-Akyarlar Plajı )

 Otelde alınan kahvaltı sonrası, günümüzün ilk durağı, Bodrum denilince ilk akla gelen ve sanat güneşimiz Zeki Müren in evi olacak.Sonrasında şehir merkezinde bulunan otantik çarşının içerisinden yürüyerek ulaşacağımız Bodrum Kalesini dolaşmaya başlıyoruz.Burada Bodrum sualtı arkeoloji müzesi,İngiliz kulesi,İtalyan kulesi,cam batık salonu,Karyalı prenses salonu,zindan,Uluburun batığı göreceklerimizden bir kaçı.Kalede yapacağımız bu keyifli gezi sonrası çarşıda vereceğimiz serbest zamanda Bodrum a özgü hediyelik alış-verişlerinizi yapabilirsiniz.Daha sonrasında Bodrum dan ayrılarak Ortakentin içerisinden geçerek , bir sayfiye merkezi olan ve balık restaurantlarıyla ünlü Gümüşlüğe ulaşıyoruz.Burada verilen serbest zamanda deniz kenarında arzu edenler balıkların tadına bakarken arzu edenlerde mercan kayalıklar üzerinden yürüyerek ulaşacakları Tavşan adasında bölgenin en güzel fotoğraflarını çekerek,tavşanları görebilirler.Buradan otobüsümüzle ayrılarak Kadıkale-Turgutreis üzerinden bir Yunan Adası olan KOS Adası manzarasını takip ederek Bodrum un en güzel denizi olarak bilinen Akyarlar Plajına gidiyoruz.Burada verilen serbest yüzme molasında denizin tadına varacaksınız.Daha sonrasında Aspat üzerinden otelimize ulaşıyoruz.Akşam yemeğimiz otelimizde.Arzu edenlerle Bodrum un sıra dışı gecelerinde eğlenmek için lobi de buluşma.

7.GÜN Perşembe : ( Tam Gün Mavi Yolculuk - Bodrum)

 Arzu edenlere yılın yorgunluğunu atmak , deniz ve güneşten yararlanmak için otelde serbest zaman . Arzu edenler de sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası Bodrum şehir merkezinden bineceğimiz teknemizle birlikte Bodrum un eşsiz koyları olan Karaada , Metor , Deve plajı , Akvaryum gibi sayısız koyda denize girme imkanı (5 . mavi yolculuk ) . Akşam saatlerinde tekrar Bodrum daki otelimize dönüş,akşam yemeği ve Bodrum un gece hayatını görmek için lobide buluşma.

8.GÜN Cuma : ( Bodrum - Bafa Gölü – Didim - Apollon Tapınağı – Şirince-İzmir – Afyon- Ankara)

 Otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası ilk durağımız antik dönemdeki ismi Latmos olan ve mitolojide Ay Tanrıçası Selene ile yakışıklı çoban Endymion un hikayesinin anlatıldığı Beşparmak dağlarının eteklerinde bulunan Bafa Gölü olacak. Sıcak çaylarımızı yosun kokuları içerisinde yudumladıktan sonra, Ege nin şirin bir tatil beldesi DİDİM de bulunan ve Anadolu nun en büyük tapınağı olan DİDİM APOLLON TAPINAĞI nı ziyaret ediyoruz . Burası bizlere eski insanların inançlarını yaşatacak . Daha sonrasında otobüsümüzle, zeytin ve asma bağları içerisinde kendine has köy dokusunu barındıran, birbirinin önünü kapatmayan Safranbolu mimarisindeki evlerinde meyve şarapları yapılan, Mübadele yıllarını anlattığı “ Benden Selam Söyle Anadolu ya “ kitabının yazarı Dido Sotiriyu nun doğum yeri Şirince ye ulaşıyoruz. Burada Rehberimizin yapacağı anlatımlar ve verilen serbest zamanın ardından yörenin meşhur meyve şaraplarını tatmak için şarap mahsenine gidiyoruz. Daha sonrasında bu güzel köyden ayrılarak öğleden sonra İzmir,Salihli , Uşak ,Afyon üzerinden dönüş yoluna geçiyoruz, siz sayın misafirlerimizi, bir başka OGK TUR organizasyonunda buluşmak dileğiyle sabaha karşı erken saatlerinde Ankara da, aldiğimiz noktalara bırakıyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
profesyonel rehberlik hizmetleri lüks otobüslerle ulaşım ve çevre gezileri otobüs içi ikramlar
altı gece yarım pansiyon konaklama açık büfe altı sabah kahvaltısı seyahat sağlık sigortası
açık büfe veya set menü altı gece akşam yemeği
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
müze ve ören yeri girişleri beş tekne turu jeep safari
kişisel harcamalar öğle yemeği
Adınız
Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Şehir
İletişim Telefonu
GSM
Sizi Ne Zaman Arayalım ?
İletmek İstedikleriniz
 
 
* Talebiniz bize ulaştıktan sonra müşteri temsilcilerimiz sizinle temas kuracaklardır.
* Bu form yalnızca bilgi amaçlıdır, rezervasyon yerine geçmemektedir.
Dönem
Başlangıç / Bitiş
Kişi Başı Tek Kişi 7-12 Yaş 2-7 Yaş İlave Yatak 0-2 Yaş