BÜYÜK İSPANYA
Türk Havayolları ile

1. Gün                   ANKARA – İSTANBUL – VALENCIA – BARCELONA

Esenboğa Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 06.00’da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 2117 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.00’da İstanbul’a hareket. Saat 09.05’de İstanbul’a varış ve yapacağımız aktarma olan Türk Havayolları’nın TK 1301 sefer sayılı uçağı ile saat 10.55’de Valencia’ya hareket. Yerel saat ile 13.50’de varış. Alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile Valencia şehir turu. Görülecek yerler arasında Gotik Katedral, Micalet Çan Kulesi ,15. y.y. da takasla alışveriş yapılan Lonja Market, eski market alanı ve portakallarıyla ünlü meyve bahçeleri bulunmaktadır. Tur sonrası Barcelona’ya transfer. Varışımıza istinaden otele yerleşme. Geceleme otelimizde.

 

 

2. Gün                   BARCELONA

Sabah kahvaltısı sonrası panoramik Barcelona şehir turu. Göreceğimiz yerler arasında Plaza De Catalunya Meydanı, La Rambla Caddesi, Kristof Kolomb Heykeli, La Sagrada Familia Kilisesi, olimpiyat tesislerinin bulunduğu Mont Juic Tepesi, Plaza De Espana bulunmaktadır. Şehir turu sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Gerona & Figueras turuna (65 Euro) katılma imkanı. Gerona & Figueras turumuzda orta çağdan kalma mimari yapılarıyla Gerona şehri, büyük katedrali ve Yahudi mahallesi, ünlü ressam Dali’nin doğduğu Figueras kasabası ve Dali Müzesi ziyaret edilecektir. Tur sonrası otelinize transfer. Akşamı eğlenceli bir ortamda geçirmek isteyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek Flamenco Gecesi’ne katılma imkanı (55 Euro). Geceleme otelinizde.

 

 

3. Gün                   BARCELONA

 

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman, alışveriş ve gezme imkânı. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Andorra Alışveriş & Montserrat turuna (65 Euro) katılma imkânı. Barcelona’nın Kuzeyinde Fransa ve İspanya sınırında Pirene Dağları'nın zirvesinde bulunan küçük prenslik, bölgenin en iyi kayak merkezlerine sahip. Alışveriş meraklılarınca vergi sistemi olmadığı için bir alışveriş cenneti olarak kabul edilen ülkede özellikle elektronik eşya, parfüm ve spor malzemelerini ucuza almak mümkün. Ayrıca gezimizde bir diğer noktamız ise Barcelona Şehri'ni ve Akdeniz'i tepeden gören, Barcelona'nın Sümelası olan Montserrat’a çıkıyoruz. Eskiden sadece keşişlerin tırmanıp münzevi bir hayat yaşadıkları bu zirve şimdilerde bir hac merkezi olarak ziyaret ediliyor ve dağın eteklerinde yaşayan köylüler her gün kendi çiftliklerinden elde ettikleri peynir bal vs. ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sunuyorlar. Buradan şehrin ve Akdeniz'in muhteşem manzarasına bakmaya doyamayacaksınız. Tur sonrası otele transfer ve serbest zaman. Geceleme otelinizde.

 

4. Gün                    BARCELONA – ZARAGOZA – BILBAO

 

Sabah kahvaltısı sonrası özel otobüsümüzle Madrid’e hareket. Yol üzerinde Zaragoza turu. Bu güzel şehri gezip öğle yemeği molası verdikten sonra Bilbao’ya hareket. Bilbao’ya varışımızın ardından panoramik şehir turu. Göreceğimiz yerler arasında Plaza Nueva, Katedral, Güzel Sanatlar Müzesi, Guggenheim Müzesi ve Belediye Sarayı bulunmaktadır. Turumuz sonrası otele yerleşme. Geceleme otelinizde.

5. Gün                    BILBAO

 

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra tam gün San Sebastian & Pamplona & Biarritz turuna (70 Euro) katılma imkanı. Plaza de la Constitucion, Santa Maria del Coro Kilisesi, La Concha Plajı ve kırmızı tişörtlü gençlerin boğalarla birlikte dar sokaklarda koşması ile ünlenen ve geçmişi çok eskilere dayanan San Fermin Festivali’nin yapıldığı Pamplona ile III. Napolyon’un eşi için yaptırdığı yazlık saray ile ünlenmiş Bask bölgesinin şirin sahil kenti Biarritz görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Bilboa’ya dönüş. Geceleme otelinizde.

 

6. Gün                    BILBAO – BURGOS – MADRID   

 

Sabah kahvaltısının ardından Madrid’e hareket. Yol üzerinde Burgos şehir turu. Castilla-Leon Krallığı’nın 5 y.y. boyunca başkenti olmuş Burgos’ta şehir turumuzda  Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan Burgos Katedrali, Las Huelgas Manastırı ve Plaza del Mercado görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Madrid’e varış ve şehir turu. Görülecek yerler arasında Puerto del Sol, Plaza Mayor, Paseyo de la Castellana, boğa güreşi arenası, Gran Via, Plaza de Espana, Kraliyet Sarayı, Puerto de Alcala bulunmaktadır. Şehir turu sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

 

7. Gün                    MADRID

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Toledo turuna (50 Euro) katılma imkanı. 15 y.y.’a kadar Müslüman, Yahudi ve Hıristiyanların bir arada barış içinde barındığı, UNESCO tarafından açık hava müzesi ve kültür şehri ilan edilen UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan Toledo’da, dünyanın en zengin katedrallerinden biri olan ve içerisinde ünlü ressam El Greco’nun orijinal tablolarının da bulunduğu Toledo Katedrali, San Juan de Los Reyes Catolicos Manastırı, San Martin Köprüsü, Damasquinos (Şam İşi) altın el işçiliğinin yapıldığı atölyeler ve dükkanlar ile Toledo’nun en eski sinagogu görülecek ve 15. & 16 y.y Arabesk ve Batı mimari değerleri arasında güzel bir gün geçireceksiniz. Tur sonrası otele dönüş. Geceleme otelinizde.

8. Gün                    MADRID – VALENCIA – İSTANBUL – ANKARA

 

Sabah erken saatlerde Valencia Havalimanı’na hareket. Bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra Türk Havayolları’nın TK 1302 sefer sayılı uçağı ile saat 14.40’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 19.15’de İstanbul’a varış ve alacağımız aktarma olan Türk Havayolları TK 2182 sefer sayılı uçuş ile saat 21.30’da Ankara’ya uçuş. Saat 22.35’de Ankara’ya varış ve turumuzun sonu.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

İspanya Vize Ücreti 125 Euro

Zorunlu Sigorta 15 Euro
Adınız
Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Şehir
İletişim Telefonu
GSM
Sizi Ne Zaman Arayalım ?
İletmek İstedikleriniz
 
 
* Talebiniz bize ulaştıktan sonra müşteri temsilcilerimiz sizinle temas kuracaklardır.
* Bu form yalnızca bilgi amaçlıdır, rezervasyon yerine geçmemektedir.
Dönem
Başlangıç / Bitiş
Kişi Başı Tek Kişi 7-12 Yaş 2-7 Yaş İlave Yatak 0-2 Yaş