İSPANYA & FRANSA
BORDO (2) ? BILBAO (1) ? BARCELONA (2) ? MONTPELLIER (2) ? TOULOUSE

1. Gün                   ANKARA – İSTANBUL – BORDO

Esenboğa Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 05.00’da buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın TK 2113 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.30’da İstanbul’a hareket. Saat 08.30’da varış ve alınacak aktarma olan Türk Havayolları TK 1389 tarifeli seferi ile saat 10.50'de Bordo'ya uçuş. Yerel saat ile 13.35’de inişimizi takiben bizi bekleyen özel otobüsümüzle panoramik Bordo şehir turu. Fransa‘nın şarap bölgesi, doğa harikası, tarih mirası kenti olan Bordo şehir turumuzda UNESCO Dünya Kültü Miras Listesi’nde yer alan tarihi merkezi gezip şehri genel hatlarıyla tanıdıktan sonra otelimize gidiyoruz. Geceleme otelinizde.

2. Gün                    BORDO 

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Cognac & Saint Emilion Degustasyon Gurme ve Şatolar turuna katılabilirler (90 Euro). UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde bulunan Ortaçağ şatolarının bulunduğu ve bölgenin en eski üzüm bağlarını barındırması ile ünlü olan Saint Emilion Kasabasına varışımızın ardından kasabanın dar sokaklarında keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Turumuzun ardından organik şarap üretimi ile ilgili bilgi alabileceğimiz bir bağ gezisine çıkıyoruz. Organik şarap imalatı ile ilgili bilgi edindikten sonra bölgede üretilen organik şaraplardan tatma imkanına sahip olacağız Ardından ‘ugi blanc’, ‘colombard’ ve ‘chardonnay’ beyaz üzümlerinden üretilen ve adı 1930’lu yıllardan itibaren tescillenmiş olan Konyak üretiminin yapıldıgı Fransanın küçük kasabası Cognac bölgesini ziyaret ediyoruz. Turumuzda ayrıca Mauvinion Şatosu da görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize hareket. Geceleme otelinizde.

3. Gün                    BORDO – BILBAO

Sabah kahvaltısı sonrası Bilbao’ya hareket. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan geleneksel film festivali ile ün yapmış, eski adı ile Donostia olan San Sebastian turuna katılma imkanı (50 Euro). Turumuzda eski şehri, içindeki tarihsel yapıları ve köprüleri, yemyeşil doğası ile adeta bir tablo gibi olan bu göz alıcı şehri görme imkanı. Bilbao’ya varışımıza istinaden panoramik şehir turu. Göreceğimiz yerler arasında Plaza Nueva, Katedral, Güzel Sanatlar Müzesi, Guggenheim Müzesi ve Belediye Sarayı bulunmaktadır. Akşam İspanya’nın tam anlamıyla gurme şehri olan bu muhteşem şehrinde değişik tatlar tatmak ve unutulmaz lezzet deneyimleri yaşamak adına serbest zaman. Geceleme otelimizde.  

4. Gün                   BİLBAO – BARCELONA  

Sabah kahvaltısı sonrası Barcelona’ya hareket. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Zaragoza turuna (30 Euro) katılma imkanı. Barcelona’ya varış ve panoramik şehir turu. Turumuzda Plaza De Catalunya Meydanı, La Rambla Caddesi, Kristof Kolomb Heykeli, La Sagrada Familia Kilisesi, olimpiyat tesislerinin bulunduğu Mont Juic Tepesi, Plaza De Espana görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele yerleşme. Geceleme otelinizde.

5. Gün                   BARCELONA

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Gerona & Figueras turuna (65 Euro) katılma imkanı. Gerona & Figueras turumuzda orta çağdan kalma mimari yapılarıyla Gerona şehri, büyük katedrali ve Yahudi mahallesi, ünlü ressam Dali’nin doğduğu Figueras kasabası ve Dali Müzesi ziyaret edilecektir. Tur sonrası otelinize transfer ve serbest zaman. Akşamı eğlenceli bir ortamda geçirmek isteyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek Flamenco Gecesi’ne katılma imkanı (55 Euro). Geceleme otelinizde.

6. Gün                   BARCELONA – MONTPELLIER

Sabah kahvaltısı sonrası Montpellier’e hareket. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Perpignan & Carcassone turuna katılma imkanı (70 Euro). Turumuzda ilk durağımız eski Katalonya'nın Roussilion Komarka'sının başkenti ve 13. ve 14. yüzyılda eski Mayorka Krallığının Avrupa karası üzerindeki merkezi olan Perpignan  şehir turu. Republique Meydanı ve Perpignan Katedrali görülecek yerler arasında. Daha sonra UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde bulunan Carcassone Kale şehrini geziyoruz. 20. yy. da mimar Eugène Viollet-le-Duc tarafından onarılan şehrin merkezi bölgesi, tarihte MÖ. 6. Yüzyılda Galyalılar tarafından kurulmuş olup Roma Döneminde ismi Carcasso olarak değişmiştir. Öğleden sonra Montpellier’e varışımızın ardından şehir turumuz başlıyor. Görülecek yerler arasında Komedi Meydanı, Botanik Bahçesi ve Peyrou Kraliyet Meydanı. Turumuzun ardından otelimize varış. Geceleme otelimizde. 

7. Gün                   MONTPELLIER

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Arles & Nimes & Avignon turuna katılma imkanı (90 Euro). Güney Fransa’nın en büyük şehri olan Arles’te; tarihi caddeleri, Rhone Nehri manzaraları, meşhur Camargue Bataklıkları ve muhteşem tarihi Arles Arenası görülecek yerler arasında. Daha sonra Languedoc-Roussillon bölgesine bağlı Gard Departmanı’nın idari merkezi olan Nimes turu. Özellikle roma tarihini Fransa’da yaşatan şehirde Palais de justice, Arene de Nimes, Augustus Kapısı ve Nimes Antik Tapınağı görülecek yerler arasında. Son olarak Fransa’nın güney kısmından şarapları ile ün salmış olan Avignon kasabasına varışımızın ardından şehir turumuz başlıyor. Fransa’nın Provence bölgesinde Rhone Nehri kıyısında bulunan bu güzel şehirde; Ortaçağ’dan kalan şehir duvarı, Papalık Sarayı, Avignon Şatosu ve Pont St. Benezet Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer ve serbest zaman. Geceleme otelinizde. 

8. Gün                   MONTPELLIER – TOULOUSE – İSTANBUL – ANKARA

Sabah erken alınacak kahvaltı sonrası Toulouse’a hareket. Varışımıza istinaden panoramik Toulouse şehir turu. Dünya’nın en büyük Roman stilindeki yapısı olan Saint Sernin Bazilikası, XIV. yüzyıla ait güney bölgelerinin en güzel örneklerinden biri Jacobins Manastırı, Toulouse’un meşhur belediye binası Capitole ve XVI. yüzyılda inşa edilip Dor, Iyon ve Korent stilleri sergileyen zarif Bernuy görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası havalimanına transfer, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra Türk Havayolları’nın TK 1806 sefer sayılı uçağı ile saat 14.30’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 19.00’da İstanbul’a varış ve alınacak aktarma olan Türk Havayolları TK 2182 sefer sayılı uçuşu ile saat 21.30’da Ankara’ya uçuş. Saat 22.35’te varış ve turumuzun sonu.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
Adınız
Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Şehir
İletişim Telefonu
GSM
Sizi Ne Zaman Arayalım ?
İletmek İstedikleriniz
 
 
* Talebiniz bize ulaştıktan sonra müşteri temsilcilerimiz sizinle temas kuracaklardır.
* Bu form yalnızca bilgi amaçlıdır, rezervasyon yerine geçmemektedir.
Dönem
Başlangıç / Bitiş
Kişi Başı Tek Kişi 7-12 Yaş 2-7 Yaş İlave Yatak 0-2 Yaş